Strona główna

Z sapijaszko.net
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ku Baryczy

Korzystając z wolnego pokręciłem się trochę po okolicy. Tym razem za punkt wyjściowy obrałem ujście Baryczy w Wyszanowie, a następnie wzdłuż Baryczy, do źródeł.. Wykombinowałem sobie, że tak będzie łatwiej, gdyż tu wiatry na ogół wieją z zachodu... Przy okazji była to okazja do zweryfikowania pomarańczowego szlaku w terenie.

Upaństwowienie kolei warszawsko-wiedeńskiej

Pod koniec grudnia 1911 prasa doniosła z Petersburga, iż komisja budżetowa przyjęła 17 głosami przeciw 7 głosom Polaków i opozycji przedłożenie, dotyczące upaństwowienia kolei warszawsko-wiedeńskiej z dniem 14 stycznia 1912 roku. Polscy członkowie komisji protestowali przeciw upaństwowieniu, większość oświadczyła się jednak za stanowiskiem sprawozdawcy, Markowa, który wskazał na to, że upaństwowienie przyniesie państwu zyski, koniecznem zaś jest bezwarunkowo dla tego, że kolej ta znajduje się teraz w rękach Polaków, a mając takie same tory, jak koleje zagraniczne, w razie wojny znakomicie ułatwiłaby nieprzyjacielowi komunikację.

Parsowanie ADIFa

O parsowaniu ADIFa słów kilka.

Wokół Trzebnicy

Wczorajszy wyjazd nie miał konkretnego celu, był raczej chwytaniem pod koła ostatnich dni urlopu. Uznałem, że mógłbym wjechać na Trzebnicką Pętlę Rowerową w okolicach Strzeszowa, a później albo dojechać do Żmigrodu, albo w którymś momencie zjechać na EuroVelo 9 i przez Trzebnicę wrócić do domu.

Fragment trzebnickiej pętli rowerowej

Do tej przejażdżki chwilę się zbierałem. I nie dlatego, że mi się nie chciało, bardziej dlatego, że kiedyś już zrobiłem tą trasę, a powtórki dobre są, ale w odpowiednim czasie. Cel: Żmigród, wzdłuż szlaku Trzebnickiej Pętli Rowerowej.

Wlazł kotek na płotek...

... i mruga, łatwa to piosenka niedługa... Ta popularna piosenka doczekała się wielu wersji i przeróbek, z których kilka podaje Wikipedia. Poniżej zamieszczam kilka, odnalezionych w makulaturze, parodii autorstwa Jarosława Iwaszkiewicza, Słonimskiego, Tuwima i innych.

Androzic - aplikacja gps dla map rastrowych

Szukając jakiejś aplikacji dla Androida, która pozwoliłaby na lokalizację GPS z podkładem z map rastrowych natknąłem się na Androzica. Jest to nieoficjalny klient wyświetlający mapy w formacie Ozi Explorera. Program prócz wyświetlania mapy i bieżącej pozycji pozwala na śledzenie trasy, zaznaczenie punktów charakterystycznych i nawigację od punktu do punktu.

… dalsze wyniki

W formacie RSS


Ostatnie artykuły
w kategorii Julian Tuwimutwory literackie